top of page

Урок української мови в 4 класі

Тема: Порівняння прикметників та іменників. Зв'язок прикметників з іменниками в реченні. Складання усної розповіді про прикметник за поданим планом.

Мета: поглибити знання учнів про прикметник, розширити знання про зв'язок прикметника з іменниками і його істотні ознаки та роль в реченні; удоскональювати навички і вміння впізнавати прикметник, добирати до іменника прикметники; розвивати каліграфічні навички; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: роздатковий матеріал, картки, супровід.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід уроку

1. Організація класу. Психологічне налаштування.

привітання до гостей

Ще один незвичайний урок,

Прийшов до нас за розкладом сьогодні.

Отож озбройтесь книжкою й пером,

Щоб знов поринуть в мовну нам безодню.

-Діти, ви вже почули, що у нас сьогодні незвичайний урок. Це урок-мандрівка океаном рідної мови на кораблі знань. По дорозі ми будемо заходити в різні порти, відвідувати острови, а потім повернутися з мандрівки з новими знаннями та сувенірами (на партах в учнів картинки з різноманітними мушлями та камінцями для самооцінюваня). А кінцевою зупинкою буде "Бухта досягнень".

2. Організація опорних знань

1. Каліграфічна хвилинка

- Наш корабель підіймає вітрила і перша зупинка "Острів каліграфії"

( 100-30-60)+6= шістнадцять

60*(100-30-60)= шістсот

- Зараз дізнаємося, як ви їх записали

-Хто зумів написати правильно?

-Ахто припустився помилки?

-У чому причина?

2. Гра"Така цікава буква"

Пригадати і записати якомога більше словникових слів, до складу яких входять 2 однакові букви:

Аеродром, будь ласка, ввечері, вдень, взимку, вісімдесяти, влітку, восени, вперед, вранці, вчора, гардероб, гектар, гвинтівка, до побачення, держава, дисципліна, ззаду, інженер. кілометр, ліворуч, мізинець, мільйон, назад...

Підсумок: Ми завершили завдання на острові каліграфії: Наступна зупинка Порт " Аукціон знань". Проведемо бліц-опитування.

- Яку частину мови почали вивчати?

-Що означае?

-На які питання відповідає?

-З якою частиною мови пов'язаний прикметник?

-Що називаеться прикметником?

-Навіщо використовувати прикметник у мовленні?

3. Повідомлення теми

- Сьогодні на уроці української мови ми продовжимо порівнювати прикметники з іменниками. Вводити їх у речення. Складемо усну розповідь про прикметник за поданим планом.

Отож продовжуємо нашу мандрівку.

4. Закріплення нового матеріалу

1. Гра" Склади предмет за ознаками (подається 3 малюнка морозиво, троянда."

Фізкультхвилинка

2. Робота біля дошки

Відшукай однорідні члени, що виражені другорячленами речення, і підкреслити їх(..........).

У лісі хловчик побачив березу, вільху, ліщину, дуб, верболіз.

У полі зацвітуть пахучі, ніжні, голубі фіалки.

Росою. сонцем вмиваються поля.

Голубі, сині, фіолетові пасма снувались над горами.

5. Закріплення нового матеріалу

Острів " Острів розвитку мовлення"

с. 87-88

Прочитати правило, підготуватись до усної розповіді про прикметник за поданим планом.

- Закінчується наша мандрівка, і я хочу почути від вас....

Рефлексія

-На уроці я повторив

-Мені сподобалось...

-Вдома я поділюся з батьками

-На уроці я робив(ла)

5. Домашнє завдання

Остання зупинка

6. "Бухта досягнень"

Полічимо. скільки ж сувенірів ви отримали.


НОВЫЕ ЗАПИСИ:
ПОИСК ПО КЛЮЧЕВЫМ СЛОВАМ:
Тегов пока нет.
bottom of page