top of page

Урок математики в 3 класі

Тема: Повторення письмового додавання двоцифрових чисел із переходом через розряд.

Мета: повторити з учнями прийом письмового додавання двоцифрових чисел; ознайомити ще з одним прийомом письмового додавання двоцифрових чисел; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, зменшуваного, від’ємника; розвивати мислення, виховувати уважність, самостійність, обчислювальні навички, навички правильного оформлення письмового додавання трицифрових чисел.

Обладнання: підручник, комп’ютер, індивідуальні картки, картки по рядам.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостю посмішкою й миром!

Ми вам раді, добра гостю,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас!

  1. Актуалізація опорних знань.

  • Перевірка д/з

  • № 597 ( 36-18+36 54) № 598 77, 70, 35, 95, 82

Слово вчителя

  • Відкриваємо зошити і записуємо число та класна робота.

  • Сьогоднішній урок у нас незвичайний, оскільки ми відправимося у подорож по країні «Математика», дізнаємося, чи знаєте ви таблиці множення та ділення , чи вмієте розв’язувати задачі та порівнювати вирази. Під час подорожі зробимо зупинки: «Тренувальна», «Каліграфічна», «Обчислювальна», «Оздоровча», «Задачна», «Розважальна», «Підсумкова» (На дошці прикріплюється карта подорожі).

  • Добре. Зараз ми вирушаємо до першої зупинки, яка має назву «Тренувальна».

  • Обчислювальний ланцюжок. Презентація.

  • Зараз я декільком дітям роздам індивідуальні картки ( експрес-контроль. відривні картки ), і ви будете працювати окремо. Всі останні діти працюють зі мною.

  • 9 15 5 40 4 3 24 19 18 9 12 = 4

  • Молодці! Добре справилися з завданням.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Ми маємо добре засвоїти таблицю множення і ділення , уміти застосовувати ці знання під час розв’язування прикладів, вправ, задач так, щоб ваші знання знадобилися у житті, а математика допомогла вам у цьому. Тож ми переходимо до наступної зупинки «Каліграфічна».

  • Письмове завдання.

2 6 8 10 4 3

  1. Збільшити у 4 рази – 8, 24, 32, 40, 16, 12

  2. Збільшити в 6 разів – 12, 36, 48, 60, 24, 18

  3. Зменшити на 2 – 0, 4, 6, 8, 2, 1

  • Давайте перевіримо. Читаємо ланцюжком.

  • Молодці. Всі справилися.

Тому ми переходимо до наступної зупинки, яка має назву «Обчислювальна».

  • «Мозкова атака»

  • Ні для кого не секрет, що для того, щоб швидко розв’язувати приклади і задачі, треба вміти швидко усно рахувати.

  • - Яка перша дія виконується? ( при розв’язуванні цього прикладу використовуємо правило порядку дій ) - Молодці. Добре справилися з цим завданням. • «Вилучення» - Діти, на дошці записані приклади, знайдіть ті, в яких допущена помилка. 12:2+25=32- непр. 2*7+17=32- непр. 14:2+27=34 18:2-9=1- непр. 16:2-7=2- непр. 16:2-8=0 2*6+15=27 12:2-6=0 - Добре. Хто виконав завдання, підняли руку. Отже, перевіряємо. - Отже, ми з вами повторили таблицю множення числа 2 і ділення на 2. Добре попрацювали на «Тренувальній» та «Каліграфічній» зупинці. Повторили розв’язування прикладів. «Мозкова атака» пройшла успішно завдяки вашій увазі і кмітливості, тому ми можемо вирушати до зупинки «Оздоровча». - Музична фізкультхвилинка. 4. Вивчення нового матеріалу. - Ми вирушаємо до наступної зупинки «Задачна». На цій зупинці перевіримо наші уміння розв’язувати задачі та ознайомимося ще з одним письмовим прийомом додавання в стовпчик. • Робота з підручником. - Діти, відкрийте будь ласка підручник на сторінці 94, № 599. - № 600 біля дошки. - № 601 задача 1 – 250 2 - ? на 70 менше від 1 3 - ? 1) 250-70=180 – друге число 2) 250+180=430 – 1, 2 число 3) 670-430=240 5. Розвиток математичних знань. № 602 усно 640-340=300 - Ми від’їжджаємо від зупинки «Задачної», але роботу над задачами ми продовжуємо. Наступна наша зупинка «Розважальна».  10 вушок зайченят слухають маму. Скільки дітей у зайчихи? (5)  По двору ходять 6 курей і собака. Скільки лап у цих тварин? (16 лап)  Мавпа висить на дереві й ласує бананами. У кожній кінцівці в неї по 2 банани. Скільки бананів є у мавпочки? (2 • 3 = 6, адже однією кінцівкою мавпа тримається за гілку дерева.) 6. Підсумок уроку. Оцінювання. Отже, ми повторили та закріпили наші уміння розв’язувати задачі. Тому ми можемо спокійно переходити до наступної зупинки, яка називається «Підсумкова».

• Гра «Так чи ні» - Чи розв’язували на уроці задачу про вовчика? (Ні) - Скільки дітей було у зайчихи? (5) - Чи правда, що у курей і собак 16 лап? (Так) Сьогодні на уроці ви отримали такі бали : 7. Домашнє завдання. С. 94, № 604, 605


НОВЫЕ ЗАПИСИ:
ПОИСК ПО КЛЮЧЕВЫМ СЛОВАМ:
Тегов пока нет.
bottom of page