top of page

Урок української мови в 3 класі

Тема: Повторення вивченого про звуки і букви. Позначення м’якості приголосних звуків перед о знаком м’якшення. Апостроф.

Мета: повторити вивчене про звуки і букви української мови, правило позначення м’якості приголосних звуків перед о знаком м’якшення, правопис слів з апострофом; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до Батьківщини.

Обладнання: мікрофон, таблиці, наочний матеріал.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Привітання вчителем.

Учитель Покликав у клас мелодійний дзвінок

Готові до праці? - Готові! То ж почнемо урок!

Сьогодні у наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте ж, в добрий час,

Гостей усмішкою й миром.

Учениця Ми вам раді люди добрі

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

Всі На урок у третій клас!

  1. Вправи для психологічного настрою.

Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе і сусіда по голівці.

Якщо ви хочете допомагати один одному, простягніть руку товаришу.

Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.

Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплескайте в долоньки.

Підсумок: які ж ви у мене добрі, розумні, працелюбні, веселі. Яку частину мови я використала, щоб вас похвалити? (прикметники). Молодці.

  1. Актуалізація опорних знань.

  2. Перевірка д/з.

1) Гра «Хто краще?» (вправа 449, с. 179).

— Учні зачитують твори про улюблену справу. Обирають кращий твір.

  • А давайте запитаємо у гостей, яка є їхня улюблена страва. (Діти ставлять запитання.)

  • Можливі запитання.

  • Якою частиною мови виступає слово…

  • Скільки складів має слово…

  • Назви звуки у слові… . Назви букви в цьому ж слові.

  1. Пригадування попереднього матеріалу.

  2. Фронтальна робота з малюнком.

Запитання.

- Які частини мови ми з вами вивчили? (ім., прикм, дієсл. Прийм.)

- Що назив. Іменником? (Знайдіть на малюнку іменники)

- Що назив. Прикметником? (знайдіть. А немає). 1 ряд - Навести свій приклад. 2- ряд Скласти словосполучення. 3- ряд Скласти речення.

- Що наз. Дієсловом? (знайти)

- Речення за метою висловлювання бувають… ( розповідні, питальні, спонукальні). Знайти питальне речення.

- Що таке звертання? (знайти). Скласти своє речення зі звертанням.

- Знайти слово у якому 2 приголосні і 2 голосні звуки. (зуби)

3. Каліграфічна хвилинка

Відкриваємо зошити, пропускаємо від домашньої роботи 2 лінії, починаємо писати число, класна робота.

- Урок продовжим без зупинки

з каліграфічної хвилинки

Ну, а зараз гарно сядем

Ручки візьмемо усі,

Спинки гарно порівняєм

І напишемо склади: пальчикова гімнастика +музика

Лб аб кб об

Барбарис кульбаба абрикос

Складіть речення з одним словом на вибір. (по черзі зачитують речення)

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми пригадали все вивчене про звуки і букви української мови, частини мови, речення. Закріпимо наші знання про апостроф, буквосполучення ьо.

  1. Узагальнення й закріплення, систематизація знань.

  2. Робота з таблицею.

  • Пригадаємо, коли ставиться апостроф?

  1. Робота з підручником.

— Прочитайте виразно вірш.

— Чому, на вашу думку, не тільки слово Україна, а й слово Мати поет написав з великої букви?

— Зробіть звуко-буквений аналіз слів Україна, м’ята, розмовляти.

— Вивчіть перші 4 строчки вірша напам’ять і спишіть її з пам’яті.

Підсумок: молодці, справилися з завданням. Тепер треба трішки відпочити.

Фізкультхвилинка музична.

2. Вправа «Чарівні кола».

– Утворіть якомога більше слів із буквосполученням ьо та апострофом (Синього, пеньок, льотчик, сьомий, третього, деньок, дзьоб)

(М’ята, п’ять, сім’я, м’язи, солов’ї, пір’я, м’яч)

Малюнковий диктант

М᾿яч, хом᾿як, м᾿ята, пір᾿я, сім᾿я.

Завдання по рядам: 1- складає речення зі словом м’яч, 2 – пір’я, 3- сім’я.

Гра "Коректор"

Виправ помилки у написаних словах (усно) Мята, матірю, червйак, пйавка, піря, пйе, бйе, сімя, соловйі, мяч, пйать, подвірйа, бурьян, Демьян, полумья, мйази.

Вибіркове письмо.

Складання сенкану до слова друзі.

На дошці висить таблиця.

Сенкан.

1) Хто? Що?

2) Який?

3) Що робить?

4) Фраза.

5) Хто? Що? (перефразування.)

Зразок сенкану. 1. Друзі.

2.Чуйні, доброзичливі, справжні.

3. Допомагають, співчувають, підтримують.

4. Дружба допоможе у біді.

5. Товариші.

  1. Підбиття підсумків навчальної діяльності.

Час прийшов урок закінчити

Треба ж нам усім згадати:

Тему вивчили яку?

Її тяжко нам здолати?

Тож надіюсь, що урок

Дав право на наступний крок.

- Над чим ми сьогодні працювали на уроці?

— Скільки букв в українському алфавіті?

— Для чого ь? для пом’якшення

— Яка буква не позначає звука? ь

— Які букви завжди позначають два звуки? Я, ю, є, ї

Оцінювання.

Сьогодні ви всі молодці. Я б хотіла відмітити таких учнів як: …. Сьогодні ви отримуєте такі бали…


НОВЫЕ ЗАПИСИ:
ПОИСК ПО КЛЮЧЕВЫМ СЛОВАМ:
Тегов пока нет.
bottom of page